امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال های متداول درباره ی پاسپورت دومینیکا
#1
0
دومینیکا چه کشوری است و زبان رسمی آن چیست؟
دومینیکا (به انگلیسی: Dominica) با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا (به انگلیسی: Commonwealth of Dominica) کشور جزیره‌ای است جزیره‌ای در دریای کارائیب. نام رسمی آن کشور همسود (مشترک‌المنافع) دومینیکا و پایتخت آن روسو است. جمعیت تقریباً 73،500 نفر است. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است ، اگرچه فرانسوی پاتوازی نیز صحبت می شود. واحد پول محلی دلار شرقی کارائیب است که به دلار آمریکا گره خورده است.
چه کسانی می توانند در برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا شرکت کنند؟
شهروندان ایران ،امریکا، فرانسه، بلژیک، اسپانیا، انگلستان، و سایر کشورهایی که بدنبال حداقل کردن مالیات خود و حفظ سرمایه و آزادی عمل بیشتری هستند، همچنین افرادی که به دنبال افزایش دسترسی بدون ویزای خود به کشورهای سراسر دنیا هستند از متقاضیان برنامه پاسپورت دومینیکا هستند.

اخذ تابعیت دومینیکا توسط برنامه سرمایه گذاری چیست؟

برنامه Citizenship by Investment به سرمایه گذاران معتبر و اعضای خانواده واجد شرایط آنها اجازه می دهد تا در ازای سرمایه گذاری قابل توجه در دومینیکا ، آنگونه که در قانون مشترک سرمایه گذاری دومینیکا توسط مقررات سرمایه گذاری تعیین می شود ، تابعیت قانونی را کسب کنند. در حال حاضر ، دو سرمایه گذاری واجد شرایط وجود دارد: روش اول از طریق کمک به صندوق دولت دومینیکا و روش دوم از طریق خرید املاک و مستغلات

چگونه می توانیم برای اخذ تابعیت دومینیکا درخواست کنم؟
با پیدا کردن نماینده ی معتبر دولت دومینیکا شما میتوانید به راحتی برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا اقدام کنید.

چه کسی نماینده معتبر دولت دومینیکا است؟
نماینده مجاز شخصی است که از طرف دولت مجاز به فعالیت در هنگام درخواست شهروندی توسط سرمایه گذاری در دومینیکا از طرف شما است. لیست کاملی از نمایندگان مجاز را می توان در اینجا یافت.

چه کسی واجد شرایط تقاضای شهروندی  دومینیکا است؟
به عنوان متقاضی تابعیت ، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید ، از شخصیت خوب و بدون سابقه کیفری برخوردار باشید و بتوانید و مایل باشید کمک های لازم را به دولت دومینیکا  انجام دهید. شما باید یک نماینده مجاز داشته باشید که در تهیه فرم های لازم و اسناد پشتیبانی به شما کمک کند.

چرا باید برای اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا اقدام کنم؟
به طور کلی تفاوتهای زیادی میان تابعیت (پاسپورت دوم) و اقامت وجود دارد. تابعیت بدون شرط است و افراد پس از دریافت آن دارای حق زندگی دائم، حق رای و کلیه حقوق قانونی سایر شهروندان آن کشور هستند. شما می توانید از تمام حقوق به صورت تمام و کمال استفاده کنید و یا حتی خود را نامزد مشاغل رده بالای دولتی کنید. اما برای حفظ اقامت در بسیاری از کشورها شرط های بسیاری وجود دارد. در صورت گرفتن اقامت از یک کشور، حق و حقوق شما نسبت به شهروندان محدودتر است. وقتی شما از کشوری تابعیت می گیرید، مجبور به زندگی در آنجا نیستید و هیچگونه محدودیت زمانی برای شما وجود نخواهد داشت. اما حق اقامت معمولاً دارای زمان محدودی است و در صورتیکه شخص مقیم، حدود 6 ماه از سال را در کشور محل اقامت زندگی نکند، دچار مشکلاتی شده و حتی ممکن است حق اقامت خود را از دست بدهد و همین موضوع باعث میشود تابعیت دومینیکا بسیار با ارزش تر از اقامت کشورهای دیگر گردد.

آیا شهروندی به خانواده من هم تعلق دارد؟
بله ، با توجه به تحقق برخی از شرایط خاص ، تابعیت می تواند به همسر شما ، فرزندان وابسته ، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها ، همسران والدین و خواهران و برادران وابسته افزایش یابد. هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده که در درخواست خود برای تابعیت درج می کنید متفاوت است.

در اخذ پاسپورت دومینیکا چه کسی به عنوان یک فرد وابسته است؟
همسر و فرزندان

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟
هنگامی که تابعیت دومینیکا را دریافت کردید ، شما مانند همه شهروندان حق زندگی ، کار و تحصیل در دومینیکا را خواهید داشت. با داشتن گذرنامه دومینیکا، شما می توانید بدون داشتن ویزا یا با ویزا در هنگام ورود به حدود 140 کشور و سرزمین ، از جمله مراکز مهم تجاری سفر کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایای شهروندی دومینیکا، اینجا را کلیک کنید.

مالیات در دومینیکا چگونه است؟
در دومینیکا هیچ ثروت ، هدیه ، وراثت ، درآمد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه وجود ندارد. به عنوان یک شهروند ، اگر در دومینیکا سکونت داشته باشید ، در داخل دومینیکا بیش از 5,000 دلار آمریکا درآمد داشته باشید، باید برای مبالغ فراتر از آن مالیات بپردازید.

آیا هر شخص خودش می تواند به تنهایی مدارک مورد نیاز برای دولت دومینیکا ارسال کند؟
خیر شما باید درخواست خود را از طریق یک نماینده مجاز ارسال کنید.

چه مدت طول میکشد تا پاسپورت دومینیکا را اخذ نماییم؟

از ارسال درخواست تا تصویب در اصل ، متقاضیان معمولاً انتظار دارند كه سه ماه زمان ببرد.

آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا، مجبور هستم که در آن کشور زندگی کنم ؟
خیر . پس از دریافت پاسپورت، شما به عنوان یک شهروند دومینیکایی، اجازه زندگی در دومینیکا را برای همیشه خواهید داشت، ولی در هیچ زمانی چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه بعد از گرفتن آن، شما مجبور به زندگی در دومینیکا نیستید. تنها زمانیکه برای مصاحبه خوانده شوید، یک بار سفر پیش از گرفتن پاسپورت لازم است، ولی میتوان با پرداخت هزینه سفر ماموران دولت، مصاحبه را در کشور دیگری به انجام رساند.

روند تقاضا و درخواست پاسپورت دومینیکا محرمانه است؟
بله روند درخواست  محرمانه است.

آیا برای اخذ تابعیت دومینیکا نیاز است که  در یک مصاحبه شرکت کنم؟
خیر ، لازم نیست در یک مصاحبه اجباری شرکت کنید.

باید برای اخذ تابعیت دومینیکا  سفر به دومینیکا را باید انجام دهیم؟
نه ، شما لازم نیست به عنوان بخشی از مراحل درخواست به دومینیکا سفر کنید. با این حال ، ما همیشه شما را تشویق می کنیم تا از دومینیکا زیبا دیدن کنید. در شرایط استثنایی که مصاحبه لازم باشد ، ما معمولاً دوست داریم با شما رو در رو در دومینیکا ملاقات کنیم. با این وجود ، اگر نتوانید در مصاحبه در دومینیکا شرکت کنید ، ممکن است تصمیم بگیریم با شما در مراکز خاصی خارج از دومینیکا مصاحبه کنیم ، به شرط آنکه شما قادر باشید و مایل به پرداخت هزینه های قابل استفاده باشید.

برای اخذ تابعیت دومینیکا باید در آن کشور زندگی کنیم؟
خیر. شما لازم نیست قبل یا بعد از اعطای تابعیت در دومینیکا اقامت کنید.

با اخذ تابعیت دومینیکا تابعیت اول خود را از دست میدهیم؟
خیر. شما لازم نیست قبل یا بعد از اعطای تابعیت در دومینیکا اقامت کنید.

فرم درخواست آنلاین برای پاسپورت دومینیکا در دسترس است؟
خیر. کلیه فرم های درخواست شهروندی توسط برنامه سرمایه گذاری فقط از طریق یک نماینده مجاز قابل دریافت است.

آیا می توانم درخواست خود را به هر زبان ارسال کنم؟
خیر  شما باید درخواست خود را به زبان انگلیسی ارسال کنید.

با داشتن پاسپورت دومینیکا می توانم در آن کشور ادامه تحصیل دهم؟
بله. تحصیل در دومینیکا به زبان انگلیسی است. همچنین می توانید بدون نیاز به ویزا در انگلستان تحصیل کنید و کار دانشجویی داشته باشید. مهمترین دانشگاه دومینیکا دانشگاه پزشکی و دامپزشکی “Ross” است که از سطح علمی بالایی برخوردار است.

امکان خرید و فروش خانه در دومینیکا وجود دارد؟
بله. شما به عنوان یک شهروند میتوانید ملک و هر چیز قانونی دیگر را بخرید و بفروشید.

با پاسپورت دومینیکا به کجاها میتوانیم سفر کنیم؟
با داشتن گذرنامه دومینیکا ، می توانید بدون ویزا یا با ویزا در هنگام ورود به حدود 140 کشور یا سرزمین ، از جمله مراکز مهم تجاری ، سفر کنید. شما در هر زمان حق زندگی ، کار و تحصیل در دومینیکا را خواهید داشت. دارندگان گذرنامه دومینیکا ، مانند دارندگان گذرنامه از هر کشور کارائیب ، برای ورود به ایالات متحده نیاز به ویزا دارند ، زیرا ما جزئی از برنامه لغو ویزا نیستیم.

مدت زمان اعتبار پاسپورت دومینیکا؟
گذرنامه های دومینیکا عموماً تا 10 سال اعتبار دارند. گذرنامه های مربوط به کودکان زیر 16 سال به مدت 5 سال صادر می شود.

چگونه می توانیم گذرنامه های دومینیکا را تمدید کنیم؟
گذرنامه های منقضی شده یا کسانی که قصد تعویض پاسپورت خود را دارند. می توانند به راحتی با هزینه ی بسیار اندک در اداره گذرنامه و مهاجرت در دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکا (بدون نیاز به سفر شخصی به دومینیکا یا کنسولگری های آن) پاسپورت خود را تمدید کنند.

آیا می توانم در دومینیکا حساب بانکی و کارت اعتباری داشته باشم ؟
بله. چون شما شهروند دومینیکا هستید به راحتی میتوانید در دومینیکا حساب بانکی باز نمایید.

زمان لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر است؟
درخواست عادی بسته به شرایط، بین 3 تا 5 ماه خواهد بود. اما باید توجه داشت که زمان انجام این پروسه بستگی به ارسال به موقع مستندات و پیگیری موارد خواسته شده از طرف شما دارد.

چگونه به شما اطمینان کنم؟
امکان استعلام نمایندگی های مجاز  از سفارت دومینیکا در هر جای جهان وجود دارد. گروه مشاورین ویزا نماینده تنها نماینده ی رسمی دولت دومینیکا در ایران ، کارنامه ای درخشان در زمینه اخذ پاسپورت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را به همراه دارد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان